En Çok Tercih Edilen Ürünlerimiz


Tüm Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Katalog Talebinde Bulunabilirsiniz »


 

Paslanmaz Gijon

Paslanmaz gijon, bağlantı elemanlarından saplama grubuna dahil olan gijon elemanları, genellikle bir metreden daha uzun olan ve boylu boyunca dişli bir yapıya sahip bağlantı elemanlarıdır. Başsız yapıda ve silindirik formda saplama çubuklarıdır. Sektörde tij çubukları olarak da anılmaktadırlar. Bazı türlerinde, dişli yapı boylu boyunca değil, her iki uçta olacak şekildedir ve çubuğun ortasında diş açılmamış düz kısımlar mevcuttur.

Gijon bağlantı elemanının bir ucu vida mekanizması açılmış deliğe monte edilirken, diğer ucuna da somun bağlantısı yapılmaktadır. Yapılan somun bağlantısı uygulama şekline göre değişiklik göstermektedir. Bir parça üzerine gijon takılırken, kontra somun kullanılmaktadır ve gijon parçaya uygun boyda kesilerek monte edilebilmektedir. Bir başka somun uygulaması da çektirme ve gerdirme amaçlı kullanımlarda kullanılan kelebek somun kullanılmasıdır.

Paslanmaz Gijon Saplama

Paslanmaz gijon saplama, kullanım Alanları Nelerdir?: Hırdavat sektöründe önemli bir yeri olan bu bağlantı elemanları, çok çeşitli çap (M4’den M16 ölçülerine kadar) ve boylarda üretilebildiğinden her sektörde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özel kullanımlar söz konusu olduğunda, daha büyük boyutlarda da imal edilebilmekte ve kullanılmaktadır. Civata gibi bağlantı elemanlarının uzunluk açısından yetersiz kalacağı uygulamalarda, gijon kullanılmaktadır.

İnşaat sektöründe ve yüksek gerilim hatlarına ait direklerde ve çelik yapıların bağlantılarında, yapı sektöründe prefabrik uygulamaların ankraj bulonlarında, iletişim ve uydu sektöründeki anten bağlantılarında, makina sektöründeki uygulamalarda, asansör uygulamalarındaki kabin bağlantılarında, otomotiv sanayisindeki aks parçalarının bağlantılarında kullanılmaktadır. Dişli yapısından dolayı tutma özelliğinin yüksek olduğu bu bağlantı elemanları, askı sistemlerinin ana bileşenidir.

Gijon İmalatı

Gijon imalatı, Kullanım alanlarından dolayı, korozyon (paslanma) tehdidi ile karşı karşıya olan gijon bağlantı elemanları özel çinko malzemeden ve yüksek mukavemet değerlerinde imal edilmektedirler. Kullanım alanlarına göre uygun boylarda üretilebileceği gibi, uygulanacağı parçalara uygun boylarda da kesilerek kullanılabilmektedir.

İlgili Kelimeler: ,