En Çok Tercih Edilen Ürünlerimiz


Tüm Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Katalog Talebinde Bulunabilirsiniz »

Vida küçük bir gereç olsa bile kullanım alanı çok yaygındır. Fabrikalarda kullanım alanlarına göre tasarlanan vidalar uçaklardan tanklara, telefonlardan uydulara kadar kısacası birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. İlk olarak vida üretimi gerçekleştirilmesi için bilgisayarlarda tasarımı yapılmaktadır. Ardından oluşturulan kalıplara eritilmiş metaller dökülerek şekil alınması beklenir. Soğutulan metal artık kullanıma hazır bir duruma gelmiş olur. Oluşturulan vidalar kendi kullanım alanlarına uygun şekilde satışa sunulmak için hırdavat satışı yapan yerlere gönderilmektedir.

Özel Vidalar

Özel vidalar hakkında genel bilgiler; İnşaat sektöründe ve sanayi sektöründe oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra vida iki mobilya ve özellikle teknolojik ürünlerde hayat kurtaran bir özelliğe sahiptir. İlk bakışta önem derecesi az görülse bile son zamanlarda vida kullanımı yaygın şekilde artış göstermiştir.

Özel vidalar, kullanım alanının artma sebebi işlerin daha hızlı, pratik ve sağlam bir şekilde yapılabilmesinden kaynaklanmaktadır. Üretim alanı ve dizaynı açısından farklı olan vidalar birçok farklı ülkeye küresel şirketler tarafından ihraç edilmektedir. Global şirketlerin yaptıkları bu ihraç sonucu ihtiyaç alanlarına göre farklı ülkelere dağıtım gerçekleşmektedir.

Vida Çeşitleri

Vida çeşitleri, bir hırdavat malzemesi olan vidalar cisimleri sabitlemek için kullanılır. Her ne kadar birbirine benzese de farklı tür ve özellikle sahiplerdir. Kullanım alanları ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. İnşaat gibi zor ve direnç payının çok olduğu alanlarda kalın ve uzun vida kullanılırken direnç istemeyen elektronik cihazlarda ince ve oldukça küçük hassas vidalar kullanılmaktadır. Vidalar çeşitleri gruplara ayrılmaktadır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralanabilir;

Sunta vidaları, Metrik vidalar, Arkalık vidaları, Sac vidaları, İspanyolet vidalar, Kol vida, Matkap uçlu vida, Sivri uçlu vida, Alçıpan vidaları, Panel vidaları, Trapez vidaları, Buldeks vidalar, Konteyner vidaları, Beton vidaları, Hi-low vidalar, Punta vidaları, Üçgen vidalar gibi bir çok gruba ve farklı özelliklere sahiplerdir.